J. Bitenc, B. Prosenjak i T. Bilopavlović
Autor: Danka Jergović, 29. 10. 2013.

Književni susret s Jadrankom Bitencom

U Mjesecu knjige, na Međunarodni dan školskih knjižnica (28. listopada 2013.) u školi smo ugostili književnika Jadranka Bitenca. Gospodin Bitenc predstavljao je svoj roman Twist na bazenu koji je u popisu lektire za 6. razred.  Ovom nadasve zanimljivom susretu prisustvovali su učenici 5. i 6. razreda, a detalje o tom moći ćete pročitat u našem Malom Pehlinaru.

„Radnja romana odvija se u Bregani, gradiću uz slovensku granicu. Započinje krimi-zapletom. Sve se zavrti oko napuštenog bazena s kabinama. Otuda krene tajnovitost i napetost djela. Na djelu je i dječačka klapa s misterioznim imenom. Školske i ljubavne brige i maštanja dvanaestogodišnjaka, problemi u kući s roditeljima ocrtani su bez uljepšavanja. Jadranko Bitenc piše ležerno i s puno humora. Sve djeluje kao da autor gleda svijet oko sebe očima svojih junaka. Rječnik je svojstven tinejdžerima koji žive zaneseni svojim idolima. Očigledna je i autobiografska crta u djelu, koja još više podvlači njegovu autentičnost. Ovaj roman čitateljima, osobito mladima, privlačan je otprve i zato ga prihvaćaju s oduševljenjem.“ (Iz književne kritike)

(v. Opširnije!)

Priloženi dokumenti: