I mi smo obilježili Međunarodni dan obitelji
Autor: Danka Jergović, 13. 5. 2016.

Međunarodni dan obitelji proglasili su Ujedinjeni narodi 1989., a u svijetu je prvi put obilježen 15. svibnja 1994. god.

Svake se godine  raznim događanjima obilježava ovaj dan čime se podsjećamo da je obitelj temelj današnjeg društva, da se iz obitelji i obiteljskog okruženja stvaraju ljudi sa svojim karakterom, stavovima i vjerovanjima koji grade budući svijet. (v. Opširnije!)

U današnje vrijeme, gdje obitelj vrlo često nema ni vremena, ni uvjeta da se razvija u zajedništvu i toleranciji, jako je važno osvijestiti si koliko je obitelj važna, koliko su nam važni naši roditelji, braća, sestre, djeca, bake, djedovi. Svi su oni dio svakoga pojedinog ljudskog bića. Svi su oni važni u razvoju osobnosti pojedinca. Što kvalitetniju, tolerantniju i povezaniju obitelj imamo, veće su šanse da ćemo odgojiti kvalitetnije, tolerantnije i povezanije društvo.

Sve su države  pozvane da svojim obiteljima garantiraju jednakost i ljudska prava, potiču zajedništvo u obavljanju kućanskih poslova i odgovornosti uz eliminiranje svake diskriminacije po spolu, pružaju im mogućnost zapošljavanja, omogućuju obrazovanje i pomognu im da same brinu o sebi i pridonose razvoju društva.

Na Međunarodni dan obitelji sve su obitelji pozvane da proslave zajedništvo, vezanost i ljubav koju osjećaju jedni prema drugima, u zajedničkim aktivnostima i uživanju jednih s drugima.

Nadamo se da ćete i vi ovaj vikend provesti u krugu svoje obitelji i svojih najmilijih.

Neka nam poseban poticaj budu riječi sv. Pavla kojima nas sve opominje ovako: "Muževi, ljubite svoje žene; žene, poštujte svoje muževe; djeco, slušajte svoje roditelje; roditelji, ne ogorčujte svoju djecu, nego ih odgajajte stegom i urazumijevanjem."

Bosiljko Rajić, vjeroučitelj