Dana 13. veljače 2026. godine, održano je Županijsko natjecanje iz informatike u OŠ “Dr. Andrija Mohorovičić” Matulji i OŠ “Rikard Katalinić Jeretov” Opatija.
Na natjecanju iz informatike sudjelovalo je 166 učenika u pratnji 49 mentora (od kojih 3 vanjska) iz 31 osnovne škole iz čitave Primorsko-goranske županije.
Učenici su se natjecali u pet kategorija – Logo, Algoritmi, Digitalne kompetencije, Osnove informatike i Razvoj softvera.
Na natjecanju je sudjelovalo 8 učenika naše škole u dvije kategorije.
U konkurenciji od 19 učenika u kategoriji Digitalne kompetencije 5 pod mentorstvom prof. Sanje Prodanović-Trlin pet učenika petog razreda postiglo je sljedeći rezultat:
- Trinajstić Gabriela, 5.b – 2. mjesto
- Đekanović David, 5.b – 6. mjesto
- Juretić Noa, 5.a – 7. mjesto
- Bićanić Iskra, 5.b – 9. mjesto
- Lukšić Mauro, 5.a – 15. mjesto
U konkurenciji od 38 učenika u kategoriji Osnove informatike 7 pod mentorstvom prof. Irine Kosanović tri učenika sedmih razreda postigli su sljedeće rezultate:
- Orlić Jakov, 7.b – 6. mjesto
- Majkić Jan, 7.b – 29. mjesto
- Mihić Jan, 7.b – 33. mjesto
Svim učenicima i mentoricama prof. Prodanović-Trlin i prof. Kosanović čestitamo na trudu, sudjelovanju i postignutim rezultatima.




