Vijeće roditelja

Školska godina 2024./2025.

p

Vijeće roditelja je tijelo u kojem sudjeluju roditelji učenika Škole. Ustrojeno je na početku školske godine, izborom predstavnika roditelja svakog razrednog odjela. Vijeće roditelja je poveznica roditelja i škole i predstavlja način na koji se svi zainteresirani roditelji mogu izravno uključiti u rad i funkcioniranje škole.

ČLANOVI VIJEĆA RODITELJA

1.a Josipa Žic 1.b Anja Meszaros
2.a Sandra Kovačević 2.b Mihaela Pauman Budanović
3.a Maja Lazarević 3.b Silvien Krošnjak
4.a Vlatka Turina 4.b Jasna Babić
5.a Marija Stamatović 5.b Ana Vargović
6.a Karolina Peloza 6.b Bojana Šimunović
7.a Zoran Stojnić 7.b Bruno Trinajstić
8.a Iva Capan 8.b Martina Tuhtan

ŠTO RADI VIJEĆE RODITELJA?

Prema Zakonu o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi i Statutu Škole Vijeće roditelja:

• daje mišljenje o prijedlogu školskog kurikuluma, godišnjeg plana i programa rada,
    • raspravlja o izvješćima ravnatelja o realizaciji školskog kurikuluma, godišnjeg plana i programa rada škole,
    • razmatra primjedbe roditelja u svezi s odgojno-obrazovnim radom,
    • predlaže mjere za unaprjeđenje obrazovnog rada,
    • raspravlja od pitanjima koja su važna za rad škole,
    • daje mišljenje i prijedloge u svezi s uvjetima rada i poboljšanjem uvjeta rada u Školi, raspravlja o prijedlogu Etičkog kodeksa neposrednih nositelja odgojno-obrazovne djelatnosti i Kućnog reda.