Informatika - Digitalni učenički inkubator
Autor: Irina Kosanović, 17. 2. 2021.

Kako bi potaknuli učenike na kreativno promišljanje i angažirali ih oko osmišljavanja ideja i razvoja projekata, Školska knjiga, Institut za inovacije te Znanstveni centar izvrsnosti za školsku efektivnost i menadžment pokrenuli su Digitalni učenički inkubator na platformi StellarPlatform.com.

Troje učenika 8. razreda:  Aleksandar Radić, Klara Sušanj i Gabriel Vidas pod vodstvom mentorice, prof. Irine Kosanović, uključilo se u online inkubator za razvoj kreativnog potencijala učenika i stvaranje nove vrijednosti.
Učenici će od 15. veljače 2021. do  13. svibnja 2021. putem StellarPlatform.com prolaziti edukaciju i razvijati osnovna znanja o kreativnosti, inovacijama i pokretanju projekata te na osnovu toga razvijati i razrađivati svoj projekt.

Ravnatelj:  Željko Šimunić, mag.prim.educ.

Sve je krenulo od Školske knjige, Institut za inovacije te Znanstveni centar izvrsnosti za školsku efektivnost i menadžment, koja pokreće Digitalni učenički inkubator na platformi StellarPlatform.com kako bi potaknuli učenike na kreativno promišljanje i angažirali ih oko osmišljavanja ideja i razvoja projekata.

Svrha digitalnog učeničkog inkubatora je:
a) Aktivno poticati kreativno i apstraktno promišljanje
b) Stimulirati poduzetnički duh i stvaranje vrijednosti
c) Educirati učenike o kreativnosti, inovacijama i pokretanju projekata
d) Promovirati timski rad i zajedništvo unutar razreda
e) Omogućiti učenicima da pokažu proaktivnost i odgovornost u izvannastavnim aktivnostima

NAGRADE ZA NAJBOLJE TIMOVE

Kako bi se nagradio trud, predanost i rad tijekom cijelog Inkubatora, osigurane su nagrade za najbolje timove.

Nagrade će biti dodijeljene zasebno za timove u kategoriji osnovnih škola i zasebno za timove u kategoriji srednjih škola.

KOJI SU KRITERIJI VAŽNI PRILIKOM ODABIRA POBJEDNIKA?

Prilikom ocjenjivanja i rangiranja projekata, fokus će biti na 3 komponente:

1. Originalnost i unikatnost projekta – gledati će se koliko je projekt (ili pojedini elementi projekta) jedinstven, originalan i drugačiji od ostalih

2. Smislenost i korisnost projekta – gledati će se koliko je projekt smislen i koristan potencijalnim korisnicima.

3. Očekivani utjecaj projekta – gledati će se potencijal i utjecaj koji projekt može ostvariti na korisnike ali i društvo u cjelini

13.5.2021. planirano je proglašenje i nagrađivanje najboljih timova generacije 2020/2021.