« Ožujak 2024 »

Osmaši na ekskurziji
Autor: Sanja Prodanović-Trlin, 26. 10. 2017.

Naši osmaši proveli su od 4. do 6. listopada na ekskurziji po Srednjoj Dalmaciji, u pratnji svojih razrednika Sanje Prodanović-Trlin i Danijela Tomaša te učiteljice glazbene kulture Božidarke Matije Čerine. Posjetili su Zadar, Šibenik, Split, Trogir, Sokolarski centar Dubrava, Pakovo selo – Etno land Dalmati i Nacionalni park Krku.

Kako su se proveli na ovoj nezaboravnoj ekskurziji možete pogledati pod "opširnije".

Slike govore više od riječi:

U Zadru su obišli crkvu sv. Donata, Trg pet bunara, Morske orgulje te pozdravili Sunce na istoimenoj lokaciji. Razgledali su izložbu "Zlato i srebro Zadra" te se upoznali s postavom Muzeja antičkog stakla gdje su prisustvovali i maloj radionici izrade nakita od stakla. Potom je slijedio razgled Krešimirovog grada, grada Šibenika. Posjetili su šibensku katedralu sv. Jakova čija je krstionica izazvala divljenje.

Izrada nakita od stakla                                                           Pozdrav Suncu

Sljedećeg dana, otišli su u Split gdje su razgledali znamenitosti grada. Posjetili su Dioklecijanove podrume, centar grada i nogometni stadion Poljud poznat kao Poljudska ljepotica. Nakon uživanja  na suncem okupanoj splitskoj rivi, slijedio je ručak u restoranu jednog trgovačkog centra, a zatim nastavak putovanja prema Trogiru.

Vrijeme je za želju                                                                         Splitska riva

Zadnji dan put ih je odveo do Sokolarskog centra smještenog u zaleđu Šibenika. Vidjeli su različite vrste ptica grabljivica, upoznali se s ljepotom sokolova leta, vidjeli ga izbliza, a samo hrabri držali su ga na vlastitoj ruci.

A kako su živjeli naši stari upoznali su u Pakovom selu gdje je za njih pripremljen i odličan ručak. Na samom kraju uživali su u ljepotama NP Krka i vožnji brodićem do Skradina.

Muzej Didova kuća                                                                             NP Krka

Više fotografija možete naći u našoj fotogaleriji: