Ukupno: 392026

Profesionalna orijentacija za učenike osmih razreda
Autor: Danka Jergović, 18. 5. 2017.

Kao i prijašnjih godina, sustavno radimo na redovitim susretima s ravnateljima, učiteljima i učenicima srednjih škola iz naše županije koji predstavljaju svoje škole i obrazovne programe. Učenici osmih razreda, uz pedagoginju škole Nedeljku Rajačić i svoje razrednike, imaju priliku čuti sve važne informacije o školama, obrazovnim programima, trajanju školovanja, mogućnostima zaposlenja nakon završenog školovanja, upisnim bodovima i uvjetima upisa uz međusobni dijalog oko svih detalja vezanih uz upise. (v. Opširnije)

Do sada su se predstavile sljedeće srednje škole : Tehnička škola za strojarstvo i brodogradnju, Prirodoslovna i grafička škola, Ugostiteljska škola iz Opatije, Pomorska škola Bakar, Srednja škola za elektrotehniku i računalstvo, Prometna škola, Trgovačka i tekstilna škola, Strojarsko brodograđevna škola za industrijska i obrtnička zanimanja, Prva sušačka hrvatska gimnazija, Strojarska škola za industrijska i obrtnička zanimanja, Prva riječka hrvatska gimnazija i Medicinska škola. Još će nam se predstaviti i Graditeljska škola za industriju i obrt, Srednja škola A. Lj. Adamića, Hotelijersko turistička škola i Salezijanska klasična gimnazija s pravom javnosti.

Želimo puno sreće našim učenicima pri odabiru i upisu u srednje škole!