« Ožujak 2024 »

Obavijest i upute o područjima provjere, vremenu i mjestu održavanja testiranja za radno mjesto učitelj/ice glazbene kulture
Autor: Ana Vargović, 25. 2. 2020.

KLASA: 112-02/20-01/3

URBROJ: 2170-55-20-01

Rijeka,  25. veljače 2020. godine

Na temelju članka 11. Pravilnika o načinu i postupku zapošljavanja  u Osnovnoj školi „Pehlin“, Povjerenstvo za procjenu i vrednovanje kandidata koji sudjeluju u natječaju za zasnivanje radnog odnosa na radno mjesto učitelj/ice glazbene kulture objavljuje kandidatima sljedeću:

Obavijest i upute o područjima provjere, vremenu i mjestu održavanja testiranja

Za kandidate koji ispunjavaju formalne uvjete iz Natječaja za radno mjesto učitelj/ice glazbene kulture objavljenoga dana 13.02.2020. godine na mrežnim stranicama i oglasnoj ploči Hrvatskog zavoda za zapošljavanje te mrežnim stanicama i oglasnoj ploči Škole provest će se prethodna provjera znanja i sposobnosti pisanim i usmenim testiranjem.

1. Pravni izvori za pripremu kandidata za testiranje:
  1. Zakon o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi (NN 87/08, 86/09, 92/10, 105/10, 90/11, 5/12, 16/12, 86/12, 126/12, 94/13, 152/14, 07/17, 68/18, 98/19)
  2. Kolektivni ugovor za zaposlenike u osnovnoškolskim ustanovama (NN 51/2018)
  3. Pravilnik o kriterijima za izricanje pedagoških mjera (NN 94/15, 3/17)
  4. Muzička umjetnost -Josip Završki, Nikša Njirić, Višnja Manasteriotti, Lovro Županović
  5. Radost u glazbi- Rajko Ećimović, Ivan Kršek
  6. Put do glazbe- Nikša Njirić
  7. Glazbena škrinjica 1-2-3 -Marija Ivanović, Aida Tavčar
  8. Mali muzički leksikon- Lucijan Marija Škerjanc

1. Pravila testiranja

Svi kandidati koji su pravodobno dostavili potpunu prijavu sa svim prilozima odnosno ispravama i ispunjavaju uvjete natječaja pozivaju se na procjenu odnosno testiranje.

Kandidati koji ne udovoljavaju uvjetima natječaja bit će obaviješteni od strane Povjerenstva.

Procjena i vrednovanje kandidata sastoji se od usmene i pismene provjere.

Ako kandidat ne pristupi procjeni odnosno testiranju, smatra se da je odustao od prijave na natječaj.

Svi kandidati dužni su prilikom testiranja sa sobom imati odgovarajuću identifikacijsku ispravu (važeću osobnu iskaznicu, putovnicu ili vozačku dozvolu).

1. Pismeno testiranje

Pismeno testiranje traje ukupno 60 minuta.

Uz svako pitanje iskazan je broj bodova kojima se vrednuje ispravan rezultat.

Kod pismenog testiranja kandidati sami određuju zaporku pod kojom rješavaju test, a koja se prije rješavanja testa uz ime i prezime kandidata pohranjuje u zatvorenu omotnicu koju čuva predsjednik Povjerenstva do izrade rang liste kandidata nakon ispravljenih testova.

Nakon što je izrađena rang lista kandidata, u nazočnosti svih članova Povjerenstva povezuje se zaporka s imenom i prezimenom kandidata.

Smatra se da je kandidat zadovoljio na testu ako je ostvario najmanje 50% bodova od ukupnog broja bodova na pisanom testu.

Kandidat koji ne zadovolji na pismenom testiranju ne ostvaruje pravo na pristup razgovoru (intervjuu) s Povjerenstvom.

1.  Usmeno testiranje

Na razgovor (intervju) s Povjerenstvom pozivaju se kandidati koji ostvare pravo na pristup intervjuu.

Rezultat pisanog testiranja i poziv kandidatima na razgovor (intervju) objavljuje Povjerenstvo na mrežnim stranicama Škole u skladu s propisima o zaštiti osobnih podataka.

Članovi Povjerenstva imaju pravo postavljati kandidatu do tri pitanja.

Povjerenstvo u razgovoru s kandidatima utvrđuje znanja, sposobnosti, interese i motivaciju kandidata za rad u školi.

Svaki član Povjerenstva vrednuje rezultat razgovora (intervjua) od 1-5 bodova koje se na kraju zbrajaju.

Smatra se da je kandidat zadovoljio ako je ostvario najmanje 50% bodova od ukupnog broja bodova svih članova Povjerenstva.

1. Rezultati javnog natječaja

Nakon utvrđivanja svih rezultata testiranja Povjerenstvo utvrđuje rang listu kandidata koju isti dan dostavlja ravnatelju.

Na temelju dostavljene rang liste kandidata ravnatelj odlučuje o kandidatu za kojeg će zatražiti prethodnu suglasnost Školskog odbora za zasnivanje radnog odnosa između tri najbolje rangirana kandidata prema ukupnom broju bodova, odnosno svih kandidata koji imaju tri najbolje bodovana rezultata, a prije odluke poziva kandidata ili kandidate na razgovor.

Kandidate se o rezultatima provedenog Natječaja izvješćuje putem mrežnih stranica Škole: http://os-pehlin-ri.skole.hr/natje_aji

1.  Pravo uvida u natječajnu dokumentaciju

Kandidati imaju pravo uvida u natječajnu dokumentaciju i rezultate procjene odnosno testiranja te vrednovanja izabranog kandidata s kojim je sklopljen ugovor o radu u skladu s propisima koji reguliraju područje zaštite osobnih podataka.

1.  Vrijeme i mjesto održavanja testiranja

Pisano testiranje održat će se dana 02. ožujka 2020. godine (ponedjeljak) u 12:30 sati u prostorijama Osnovne škole „Pehlin“, Pehlin 34,  51000 Rijeka.

Usmeno testiranje održat će se dana 03. ožujka 2020. godine (utorak) u 12.30 sati u prostorijama Osnovne škole „Pehlin“, Pehlin 34,  51000 Rijeka.

Postupak procjene i vrednovanja kandidata provodi se sukladno Pravilniku o načinu i postupku zapošljavanja u Osnovnoj školi „Pehlin“ (KLASA: 003-05/19-01/2; URBROJ: 2170-55-07-19-01).

Povjerenstvo za procjenu i vrednovanje kandidata