« Siječanj 2021 »

Ukupno: 392025

IZ PRAVILNIKA O RADU ŠKOLSKE KNJIŽNICE:

O KORIŠTENJU KNJIŽNE GRAĐE

Knjižnu građu imaju pravo koristiti svi učenici, učitelji, stručni suradnici i ostali djelatnici škole.

U prstorijama knjižnice mora biti red i mir.

Korisnici su dužni čuvati knjižničnu građu od svakoga oštećivanja. Korisnici ne smiju trgati listove, podcrtavati dijelove knjiga, izrezivati slike, prljati knjige i slično.

O POSUDBI KNJIŽNIČNE GRAĐE

Za korištenje izvan prostor korisnici mogu posuditi:

-          odjednom 2 knjige (1 lektirni i 1 nelektirni naslov) na vrijeme do 15 dana

-          učenici mogu posuđivati knjižničnu građu tijekom čitave školske godine

-          na kraju školske godine, prije ljetnih praznika, učenici moraju razdužiti u školskoj knjižnici svu posuđenu knjižničnu građu.

Korisnici knjižnice dužni su javiti knjižničaru svoj odlazak, seljenje iz škole . Prije odlaska iz škole dužni su vratiti svu posuđenu knjižničnu građu u školsku  knjižnicu.

Izvan prostorije knjižnice ne može se koristiti referentna zbirka (priručnici, enciklopedije, leksikoni, rječnici, bibliografije, atlasi i sl.), osim kad se radi o razrednoj posudbi prema zahtjevu učitelja škole.

POSTUPAK U SLUČAJU OŠTEĆENJA, UNIŠTENJA ILI GUBITKA POSUĐENE KNJIŽNIČNE GRAĐE

Korisnik koji izgubi, ošteti ili uništi knjižničnu građu odgovoran je za štetu.

Ako je posuđeni primjerak knjižnične građe oštećen toliko da se više ne može koristiti ili je uništen, odnosno izgubljen, korisnik je dužan nabaviti i vratiti knjižnici istovjetan primjerak kakav je posudio.

Ako korisnik ne može nabaviti istovjetan  primjerak, dužan je nabaviti i vratiti knjižnici drugi primjerak koji joj je potreban u visini cijene posuđenoga primjerka.

PONAŠANJE U KNJIŽNICI

U knjižnici i čitaonici treba vladati red i mir. Korisnika koji narušava radnu atmosferu, knjižničar je dužan udaljiti iz prostora knjižnice i čitaonice, kako bi ostali korisnici mogli neometano koristiti usluge knjižnice.

U knjižnici nije dopušteno konzumiranje jela i pića.